4. ADVENTNA NEDELJA; 22.12. 2019

Objavil | 22 december, 2019

Godovi in prazniki v prihodnjem tednu:

Jutri goduje Janez Kancij, duhovnik, v torek Adam in Eva, prastarša, v sredo bo zapovedani praznik Jezusovega rojstva – Božič, v četrtek Štefan, diakon in mučenec, v petek Janez, apostol in evangelist in v soboto pa Nedolžni Betlehemski otroci.

Danes teden bo slovesni praznik Svete Družine.

V torek  zvečer vstopamo v praznovanje Božičnega praznika. Ob večernem zvonjenju bomo blagoslovili in pokadili naše domove, ter tako nadnje klicali Božji blagoslov in varstvo. Naj bo prvi sveti večer priložnost, da si kot družine in posamezniki vzamete čas za skupno molitev in druženje, zato naj se nepomembne stvari odložijo.

V torek, bo večerna maša ob 18. uri, ki  jo bodo oblikovali otroci. Vsi farani lepo povabljeni k slovesni polnočni maši.  Na božični dan pa bo praznična sveta maša ob 10. uri. Ofer, pri polnočnici bo namenjen obnovi župnijske pisarne v župnišču.

Na praznik svetega Štefana bo praznična sveta maša ob 10. uri. Ta dan je tudi državni praznik, zato kot slovenski državljani, ne pozabimo izobesiti slovenskih zastav.

Danes teden, na praznik Svete Družine, bodo otroci po sveti maši prejeli poseben blagoslov, h kateremu ste vsi  lepo povabljeni.

Celi teden po Božiču obhajamo božično osmino, kot en sam božični praznik, zato ste tudi med tednom povabljeni k sveti maši.

Izšla je nova številka tiskanih oznanil naš Rakek, ki si jo lahko vzamete pri izhodu iz cerkve.

Jutri dopoldne bo obisk bolnikov po domovih.