4. ADVENTNA NEDELJA; 23.12. 2018

Objavil | 24 december, 2018

Jutri zvečer vstopamo v praznovanje Božičnega praznika. Ob večernem zvonjenju bomo blagoslovili in pokadili naše domove, ter tako nadnje klicali Božji blagoslov in varstvo. Naj bo ta prvi sveti večer priložnost, da si kot družine in posamezniki zares vzamete čas za skupno molitev in druženje, zato naj se nepomembne stvari nekoliko postavijo v ozadje.

Jutri bo večerna maša ob 18. uri, ki  jo bodo oblikovali otroci.

Vsi farani lepo povabljeni k prvi – slovesni Božični maši – polnočnici.  Na božični dan pa bo praznična sveta maša ob 10. uri. Kakor običajno bo ofer, namenjen za farno cerkev.

Na praznik svetega Štefana bo v farni cerkvi praznična sveta maša ob 8.30, v Ivanjem selu pa ob 10. uri. Po njej bo blagoslov konjev. Vsi odgovorni pripravite vse potrebno za blagoslov. Ta dan je tudi državni praznik, zato kot ponosni slovenski državljani, ne pozabimo izobesiti slovenskih zastav.

Danes teden, na praznik Svete Družine bodo otroci po sveti maši prejeli poseben blagoslov, h kateremu ste vsi  lepo povabljeni.

Celi teden po Božiču obhajamo božično osmino, kot en sam božični praznik, zato ste tudi med tednom povabljeni k sveti maši.

Pri izhodu boste prejeli novo številko tiskanih oznanil, ki si jo lahko vzamete pri revijah, prav tako praznično številko Družine in Ognjišča.

Jutri dopoldne bo obisk bolnikov po domovih.

• v ponedeljek ob 18.00:   + Štefanija in Gregor Štražišar

• polnočnica:                  – za žive in pokojne farane
  • ob 10.00:                     + iz družine Jug (I. selo 38)

• v sredo ob 8.30:             + Štefanija Kavčič
  •           ob 10.00:         + Herman, obl., + Švigljevi (I.SELO)
  • v četrtek   ob 17.00:   + Ida Samsa, + starši Gabrejna
  • v soboto ob 17.00:        + Anton Bajt, obl.
  • v nedeljo ob 8.30:       + Franc Debevec, obl.