4. ADVENTNA NEDELJA, 24.12.2023

Objavil | 24 december, 2023

Godovi in prazniki v prihodnjem tednu:

Jutri bo slovesni in zapovedan praznik Kristusovega učlovečenja – Božič, v torek goduje Štefan, diakon in mučenec, v sredo goduje Janez, evangelist, v četrtek bo spomin Nedolžnih Betlehemskih otrok, v petek goduje Tomaž Becket, škof in mučenec in v soboto Feliks I, papež.

Danes teden bo slovesni praznik Svete Družine.

Danes zvečer vstopamo v praznovanje prvega svetega večera. Ob večernem zvonjenju bomo blagoslovili in pokadili naše domove, ter tako nadnje klicali Božji blagoslov in varstvo. To je lepa priložnost, da se družina najprej poveže v molitvenem razpoloženju, nato pa tudi druženju. Višek svetega večera pa se nadaljuje v obisku polnočnice, ki je radostno oznanilo Gospodovega učlovečenja. Pol ure pred polnočnico, bo kratka molitveno-glasbena duhovno priprava na polnočno slovesnost. Ofer pri polnočnici bo namenjen za potrebe naše župnije, konkretno obnovi strehe na farni cerkvi, ki jo je poškodovalo neurje.

Na božični dan bo praznična sveta maša ob 10. uri.

V torek, na god svetega Štefana, bo praznična sveta maša ob 10. uri. V molitve vključimo tudi našo domovino in izobesimo zastave.

Celi teden po Božiču obhajamo božično osmino, kot en sam božični praznik, zato ste tudi med tednom povabljeni k svetim mašam.

Danes teden, prihodnjo nedeljo, bo slovesni praznik Svete Družine. Po maši bo poseben blagoslov otrok, ki ga cerkev naklanja na ta praznik. Zato ste otroci povabljeni k temu blagoslovu. Ta dan bo tudi drugi sveti večer, ko se bomo zbrali k molitvi in blagoslovu domov.