5. POSTNA NEDELJA, 26.3.2023

Objavil | 26 marec, 2023

Godovi v  prihodnjem tednu:

Jutri goduje Gelazij, škof, v torek Vojan, knez, v sredo Bertold, redovni ustanovitelj, v četrtek Janez Klimak, opat, v petek gvido, opat, in v soboto Tomaž Tolentinski, mučenec.

Danes teden bo cvetna nedelja.

Naj nam tudi v prihajajočem tednu ne pojemajo moči za uresničevanje naših postnih spodbud, saj še nismo pri koncu. K temu nas bo spodbujal tudi radijski misijon na Radiu Ognjišče z naslovom: “Ta svet bo propadel! Vendar…”  Vabim vas, da pri njem aktivno sodelujete in se tako predvsem duhovno pripravite na prihajajoče praznike. V okviru misijona bo v petek tudi spovedni dan. Več o tem, pa tudi pripravi bodo spregovorili ob misijonskih nagovorih. Zelo priporočam!

Vabljeni k postni pobožnosti križevega pota, ki poteka ob petkih, pol ure pred sveto mašo. V prihodnjem tednu, jo bodo v petek ob 18.30, oblikovali veroukarji in starši 1.,2. in 3. razreda.

V petek, po večerni sveti maši, bo postni večer za vse naše mlade. Prišel bo gost, ki nas bo nagovoril in uvedel v praznovanje velike noči. Vabljena mladina!

Prihodnjo nedeljo, si boste lahko vzeli oljčne vejice, ki bodo na začetku bogoslužja cvetne nedelje pred cerkvijo blagoslovljene. Ob 10. uri, bomo začeli bogoslužje pred cerkvijo. Priporočen dar za oljke, je vsaj 2€, ki je namenjen vzdrževanju cerkva v Istri. Bog povrni. V cerkvi bodo na voljo od petka.

Prihodnjo nedeljo, bo v dopoldanskem času, od 9.30 naprej, tudi spovedovanje pred prazniki. Povabljeni k dobri velikonočni spovedi.

Prihodnjo nedeljo bo potekal tudi medžupnijski križev pot v Ivanjem selu, ob 14.30. Začetek pod cerkvijo, pri Lavrinovih. Lepo vabljeni vsi farani!

Danes bomo odšli na postno romanje na Gorenjsko, na Tabor pri Podbrezju, kjer je cerkev Žalostne Matere Božje. Tam se bomo pridružili tamkajšnjemu občestvu pri molitvi križevega pota. Avtobus bo ob 13. uri pobiral vse, ki ste se prijavili na romanje, po vseh avtobusnih postajah po Rakeku.