5. VELIKONOČNA NEDELJA, 28.4. 2024

Objavil | 28 april, 2024

Godovi v prihodnjem tednu:

Jutri goduje Katarina Sienska, cerkvena učiteljica in sozavetnica Evrope, v torek goduje Pij V.,papež, v sredo Jožef Delavec, v četrtek Atanazij, škof in cerkveni učitelj, v petek, Filip in Jakob, apostola in v soboto Florjan, mučenec.

Danes teden bo 6. velikonočna nedelja.

V sredo, bomo vstopili v mesec maj, ki je na poseben način posvečen Mariji. S tem pa je pri nas v Sloveniji povezana tudi šmarnična pobožnost, ki so jo naši rodovi tako radi gojili. Ne pozabimo tega tudi v letošnjem letu, saj imamo veliko razlogov, da se priporočamo Materi Božji.

Šmarnična pobožnost bo potekala združena z večerno sveto mašo. Udeležba velja za vse veroukarje in družine.

V sredo, na praznik svetega Jožefa Delavca, bo praznična sveta maša ob 19. uri z začetkom šmarnične pobožnosti.

V prihodnjem tednu bo tudi prvi petek in sobota, zato ste povabljeni k zakramentu svete spovedi in obhajila. V petek dopoldne bo reden obisk starejših po domovih.

• v sredo ob 19.00:            + Angela in Anton Nagode, ter Boštjan Zupančič
  • v četrtek ob 19.00:          – za zdravje