6. VELIKONOČNA NEDELJA, 14.5.2023

Objavil | 14 maj, 2023

Godovi v  prihodnjem tednu:

Jutri goduje Izidor, kmet, v torek Janez Nepomuk, mučenec, v sredo Jošt, puščavnik, v četrtek bo slovesni praznik Gospodovega vnebohoda, v petek goduje Krispin, redovnik in v soboto Bernardin Sienski, duhovnik.

Danes teden bo 7. velikonočna nedelja.

Juri, v torek in sredo, bomo obhajali prošnje dneve. To so trije dnevi pred Vnebohodom, ko prosimo za blagoslov rodovitnosti polj, za blagoslov vsakega drugega človeškega dela, za varstvo pred naravnimi ujmami, za primerno vreme in za dobro letino.

V četrtek, na slovesni praznik Vnebohoda bo praznična sveta maša ob 19.30. Udeležba velja za vse veroukarje in starše.

Povabljeni k redni udeležbi in sodelovanju pri šmarnični pobožnosti, ob 19. uri, združeni s sveto mašo.

Pri izhodu je nova mizica za cerkvene tiskovine, kjer je na voljo več revij, zgibank, podobic, zato povabljeni, da se tam večkrat zadržite. Na voljo je tudi nova številka tiskanih oznanil Naš Rakek, ki si jo vzemite.

Prihodnjo nedeljo bo reden ofer, za potrebe cerkve in župnišča, pa tudi za obnovo peči v cerkvi. Bog povrni za darove!