7. NEDELJA MED LETOM, 19.2.2023

Objavil | 19 februar, 2023

Godovi v  prihodnjem tednu: Jutri godujeta Jacinta in Frančišek Marto, fatimska pastirja, v torek Peter Damiani, škof in cerkveni učitelj, v sredo bo pepelnica, začetek postnega časa, v četrtek goduje Polikarp, škof in mučenec, v petek Matija, apostol in v soboto Valburga, opatinja.

Danes teden bo 1. postna nedelja.

V torek po sveti maši bo srečanje skupine Delavnice molitve in življenja.

V sredo bo pepelnica, začetek postnega časa. Vabljeni zvečer ob 19. uri k sveti maši in obredu pepelenja. Ta dan je tudi strogi post, ko se enkrat na dan do sitega najemo in ne jemo mesnih jedi.  V postnem času imamo kristjani priložnost da poglobimo svoje duhovno življenje ob telesnem postu, oz. odpovedi, molitvi in dobrih delih. K temu nas bo tudi spodbudila letošnja postna akcija, ki bo svetopisemske narave. Pri izhodu boste prejeli zgibanko, ki vas bo vodila skozi štirideset dni postnega časa. Povabljeni ste, da vsak dan preberete predlagani svetopisemski odlomek in živite po zapisanih vzpodbudah. Tako bomo kot župnija vsak dan skupaj hodili po poti spreobrnjenja, in se pripravljali na velikonočne praznike.

Vabljeni k postni pobožnosti križevega pota, ki bo potekala ob petkih pol ure pred sveto mašo. V prihodnjem tednu, jo bodo v petek ob 17.30, oblikovali veroukarji in starši 9. razreda.

Na voljo je nova številka tiskanih oznanil, Naš Rakek, ki si jo vzemite pri izhodu.

V pisarni lahko dobite program večdnevnega romanja obeh župnij v času prvomajskih počitnic. Več o tem je tudi na spletni strani desno.