Adventna akcija 2016 – Rakek

Objavil | 29 november, 2016

Mesec december je v današnji družbi v znamenju nakupovanja, trošenja in veseljačenja. Kristjani naj ne bi podlegali takšni miselnosti, ki človeka oddaljuje od bližnjega in pristnih človeških odnosov. V tem času smo kristjani poklicani, da bi si prizadevali za trenutke tišine in miru, da bi se osebno, v družinah in župniji, lahko lepo pripravili na božične praznike.

Molitev je tista, ki pripravlja pravo duhovno razpoloženje v naši notranjosti, zato ste vsi verniki naše župnije povabljeni, da sprejmete medse Marijo, romarico in skupaj molite. Namen molitve je za vse družine naše župnije, ki so v stiski, da bi jih opazili in jim na različne načine konkretno pomagali.

POTEK ROMANJA MARIJE PO NAŠI ŽUPNIJI:

Prvi Marijin kipec

1. adventni teden: Novo naselje in Stara cesta; koordinator: Antonija Peteh
  2. adventni teden: Ljubljanska cesta; Vrtna ulica; koordinator: Boštjan Štrukelj
  3. adventni teden: Dovce;  koordinator: Franci Ivančič
  4. adventni teden: Partizanska cesta; koordinator: Stanko Mulec

Drugi Marijin kipec

1. adventni teden: Vodovodna pot in Cesta pod Srnjakom;

koordinator: Miha Žnidarič

1. adventni teden: Postojnska cesta in Pot na Kilovec; koordinator: Edes Prešeren
  2. adventni teden: Škocjanska cesta in Pot v Dele;  koordinator: Maja Mekina
  3. adventni teden: Na vasi in Gasilska ulica; koordinator: Andreja Jelinčič