ADVENTNA NEDELJA; 16.12. 2018

Objavil | 17 december, 2018

Godovi v prihodnjem tednu:

Jutri goduje Viviana, opatinja, v torek Gracijan, misijonar, v sredo Anastazij, papež, v četrtek Dominik, opat, v petek Peter Kanizij, cerkveni učitelj in v soboto Frančiška Cabrini, redovna ustanoviteljica.

Danes teden bo 4. adventna nedelja.

Z jutrišnjim dnem vstopamo v čas neposredne priprave na praznik Kristusovega učlovečenje, božično osemdnevnico. Potekala bo vsak dan ob 18. uri. Povabljeni vsi farani, ki se želite temeljito duhovno pripraviti na božične praznike. Še posebej to velja za družine z veroukarji, kar je del redne kateheze in priprave na Božične praznike.

Tudi v zadnjem tednu, nadaljujmo z uresničevanjem naše skupne adventne akcije z naslovom »Molitev me vodi k Tebi«. Adventno akcijo uresničujemo vsak večer ko skupaj molimo, na poseben način pa ob Mariji romarici, ki jo sprejemate v svoje domove.

Danes teden bo v tudi glavno župnijsko spovedovanje pred prazniki, zato vabljeni da opravite božično sveto spoved. Spovedovanje bo od 7.45 naprej.

V pisarni lahko dobite Marijanske koledarje, družinsko pratiko, v cerkvi pa bo v tem tednu na voljo oglje, kadilo in voda za blagoslov domov.

Pred cerkvijo lahko  vzamete božične voščilnice, ki so jih naredili otroci na adventnem oratoriju. Priporočen dar je vsaj 2€.

• v ponedeljek ob 18.00: + Andrej Ivančič (Rakek)
  • v torek ob 18.00: + Katja Blažek
  • v sredo ob 18.00:         + iz družin Bauman in Kovačič
  • v četrtek ob 18.00:       + Štefan Puntar, obl.
  • v petek ob 18.00: + starši in sorodniki Stržaj
  • v soboto ob 18.00: + Denis Ivančič
  • v nedeljo ob 8.30: – za žive in pokojne farane

Poleg oznanjenih svetih maš, bo v soboto še sveta maša ob 7. dnevu za + Anico Jernejčič.