BINKOŠTNA NEDELJA, 23.5. 2021

Objavil | 23 maj, 2021

Godovi  v  prihodnjem tednu:

Jutri je binkoštni ponedeljek, praznik Marije, Matere Cerkve, hkrati pa tudi Marije Pomagaj, v torek goduje Gregor VII., papež, v sredo Filip Neri, duhovnik, v četrtek Alojzij Grozde, mučenec, v petek German Pariški, škof in v soboto Maksim Emonski, škof.

Danes teden bo slovesni praznik Svete Trojice.

Jutri, na binkoštni ponedeljek, bo praznična maša ob 18.uri.

V zadnjem tednu maja, vabljeni k šmarnični pobožnosti vsi farani, še posebej verukarji in družine. Ob ponedeljkih veroukarji in starši od 1-3. razreda, v četrtkih, veroukarji in starši od 4-6. razreda in v sobotah veroukarji in starši od 7.- 9. razreda, pa tudi birmanci.

Nedeljska sveta maša še vedno ostaja nepogrešljiv vir in višek  kristjanovega življenja, zato je ne opuščamo.

OKLIC:

Ženin: JANEZ PUNTAR, kat., samski, mag. prof predmetnega poučevanja matematike in računalništva, sin Alojza in Ane, roj. Kostrevc,  ženin je rojen 1.9.1994 v Postojni, biva v Ivanjem selu 53, župnija Unec.

Nevesta: ŠPELA KUKOVICA, kat., samska, študentka medicine, hči + Jožeta in Majde, roj. Kovačič, nevesta je rojena 20.10.1996 v Ljubljani, biva na ulici Gradnikove brigade 8, župnija Ljubljana – Polje.

• v ponedeljek ob 18.00: + Janez in Tone Hlad
  • v četrtek ob 19.00: + Franc Debevec, obl.
  • v soboto ob 19.00: + Janez Šlajnar, ml., obl.

+ Janez Šlajnar, st.

• v nedeljo ob 8.30:  + Kristina Švigelj