CVETNA NEDELJA; 14.4. 2019

Objavil | 14 april, 2019

Z današnjo cvetno nedeljo smo stopili v veliki teden Gospodovega trpljenja, ko se kristjani spominjamo največjih skrivnosti naše vere: Jezusovega trpljenja, smrti in vstajenja. Ne zamudimo in ne opustimo središča in temelja naše vere, zato ni mogoče, da bi kristjani ne bi bili navzoči pri svetih obredih. To velja še posebno za vse veroukarje z družinami.

Danes bo ob 14.30 bo pobožnost križevega pota, ki jo oblikujejo župnijska Karitas, pridružijo pa se tudi veroukarji in starši 1. in 2. razreda.

Na veliki četrtek dopoldne vabljeni v stolnico, kjer bo krizmena sveta maša, pri kateri bodo posvečena in blagoslovljena sveta olja.

Zvečer ob 19. uri bomo obhajali slovesno mašo velikega četrtka v čast Gospodove zadnje večerje. Tisti ki sodelujete kot apostoli, pridite v zakristijo pol ure prej.

Na veliki petek, ko je Kristus umrl na križu, Cerkev ne obhaja svete maše, ampak le obrede. Ti bodo ob 19h. Popoldne ob 15. uri pa bomo molili križev pot. Pri božjem grobu bo nabiralnik, ki bo namenjen vašim darovom za Sveto Deželo, za svete kraje.

Na veliko soboto se kristjani zbiramo ob božjem grobu pri molitvi. Vabljeni, da se ustavite ob božjem grobu pri osebni molitvi.

Ob 7.00 bomo blagoslovili ogenj na Uncu, ob 7.30 pa v Ivanjem selu. Od letos naprej ne bo več raznašanja ognja po domovih, ampak boste sami verniki prišli k blagoslovu in si ga vzeli. Če nam blagoslovljene stvari kaj pomenijo, se bomo zanje tudi potrudili.

Blagoslov jedil bo v Ivanjem selu ob 14. uri, na Uncu ob pa ob 15h. Po popoldanskem blagoslovu jedil v farni cerkvi, bo še kratka skupna molitev pri božjem grobu.

Slovesna velikonočna vigilija bo ob 20. uri. S seboj prinesite svečke.

Na velikonočno nedeljo bo od 7. ure naprej bo izpostavljeno Najsvetejše, ob  7.30,  pa bomo začeli vstajenjsko slovesnost pri božjem grobu in jo nadaljevali s procesijo in slovesno mašo. Procesija je urejen sprevod, zato se držimo poteka, ki je lasten procesiji.

Druga sveta maša bo ob 10.30.

Mašni nameni so objavljeni na oglasni deski, in spletni strani naše župnije.

Vsi bralci in komentatorji ne pozabite na sodelovanje, prav tako vsi liturgični sodelavci.

OKLIC:

Ženin: MATEJ REBEC, kat., samski, po poklicu: avto servisni tehnik, sin + Jožeta in Jožice, roj. Milavec; ženin je rojen 17.1.1992 v Postojni, biva v Slivicah 35 A, župnija Unec.

in

Nevesta: VALERIJA ŽELKO, kat., samska, po poklicu: dipl. literarna komparativistka in sociologinja, hči Klemena in Darje, roj. Lukanovič; nevesta je rojena 16.8.1994 v Postojni, biva v Šmihelu 32, župnija Šmihel.