CVETNA NEDELJA; 20.3. 2016

Objavil | 20 marec, 2016

Z današnjo cvetno nedeljo smo stopili v veliki teden Gospodovega trpljenja, ko se kristjani spominjamo največjih skrivnosti naše vere: Jezusovega trpljenja, smrti in vstajenja. Izpustiti to priložnost, ki nam jo daje Cerkev, pomeni zamuditi središče in temelj naše vere, zato naj se ne bi zgodilo, da bi kristjani ne bi bili navzoči pri svetih obredih.

Danes bo ob 14. 30 bo  pobožnost križevega pota, ki ga bodo oblikovali pevci. Vabljeni tudi ostali farani, zlasti tisti, ki še niste bili pri kr. potu.

V sredo dopoldne bom obiskal bolnike po domovih.

Na veliki četrtek dopoldne vabljeni v stolnico, kjer bo krizmena sveta maša, pri kateri bodo posvečena in blagoslovljena sveta olja.

Zvečer ob 19.00 bomo obhajali slovesno mašo velikega četrtka. Tisti ki sodelujete kot apostoli, pridite v zakristijo dvajset minut prej.

Na veliki petek, ko je Kristus umrl na križu, Cerkev ne obhaja svete maše, ampak le obrede. Ti bodo ob 19.00. Popoldne ob 15. uri pa bomo molili križev pot.

Na veliko soboto se kristjani zbiramo ob božjem grobu pri molitvi. Vabljeni, da se ustavite v župnijski cerkvi ob božjem grobu pri osebni molitvi.

Ob 7.00 bomo blagoslovili ogenj na Uncu, ob 7.30 pa v Ivanjem selu. Na blagoslov ognja vabljeni tudi ostali, ne le tisti, ki ga raznašate po hišah. Blagoslov jedil bo na Uncu ob 15h, v Ivanjem selu pa ob 14. uri. Po popoldanskem blagoslovu jedil v farni cerkvi bo še kratka skupna molitev pri božjem grobu.

Slovesna velikonočna vigilija bo ob 19. uri. S seboj prinesite svečke.

Na velikonočno nedeljo bo od 7.30 naprej izpostavljeno Najsvetejše, ob  8.00 pa bomo začeli vstajenjsko slovesnost pri božjem grobu in jo nadaljevali s procesijo in slovesno mašo.

Vsi tisti ki sodelujete pri procesiji, pripravite vse potrebno, da bo procesija potekala slovesno in dostojanstveno.

Druga slovesna sveta maša bo ob 10.30. Pri vseh mašah bo ofer za potrebe cerkve, ki ga bomo namenili obnovi strehe, ki jo je načel veter.

Na velikonočni ponedeljek bo sveta maša ob 8.30. uri.

V velikem tednu in tednu po veliki noči ne bo verouka, veroukarji pa naj se redno udeležujejo obredov velikega tedna.

Pri izhodu boste prejeli novo številko tiskanih oznanil, ki si jo vzemite.

Društvo Klasje vabi na ogled razstave velikonočnih prirhov in pletenic, danes od 9.-18. ure v dvorano župnišča.

• v ponedeljek ob 18.00: + Jeronim Stržaj, obl.
  • ob 18.00:   + Franc Urbas, Ivana Mršek, obl.
  • v četrtek ob 19.00:       + iz družine Šlajnar in Košir
  • ob 19.00:       + Nuša in Drago Jerebic, obl.
  • v soboto ob 19.00: + Antonija Mulec, obl.
  • ob 19.00:          + Jeronim in Ivanka Stržaj
  • v nedeljo ob 8.00:       + Angela in Anton Nagode