CVETNA NEDELJA, 24.3.2024

Objavil | 24 marec, 2024

Vrhunec cerkvenega leta predstavlja Veliki teden, ki ga začenjamo na cvetno ali oljčno nedeljo, vrhunec velikega tedna pa je Velikonočno tridnevje: Veliki četrtek, Veliki petek in Velikonočna Vigilija na Veliko soboto, ki nas uvede v Veliko noč. Ne zamudimo in ne opustimo tega središča in temelja naše vere, ki naj se pokaže v našem dejavnem sodelovanju in prisostvovanju pri svetih obredih.

V sredo dopoldne bo obisk in obhajilo starejših po domovih.

Na veliki četrtek dopoldne ob 9. uri, vabljeni v stolnico, kjer bo krizmena sveta maša, pri kateri bodo posvečena in blagoslovljena sveta olja. Zvečer ob 19. uri, pa bomo obhajali slovesno mašo velikega četrtka v čast Gospodovi zadnji večerji. Tisti ki sodelujete kot apostoli, pridite v zakristijo 20 minut prej.

Na veliki petek, ko je Kristus umrl na križu, Cerkev ne obhaja svete maše, ampak le slovesno opravilo v čast Jezusovemu trpljenju. Ta bo ob 19h. Popoldne ob 15. uri pa bomo molili križev pot. Pri božjem grobu bo nabiralnik, ki bo namenjen vašim darovom za Sveto Deželo, za svete kraje.

Na veliko soboto se kristjani zbiramo ob božjem grobu pri molitvi. Vabljeni, da se ustavite ob božjem grobu pri osebni molitvi skozi ves dan.

Ob 7. uri, bo blagoslov ognja, ki si ga boste potem sami vzeli na svoje domove. Blagoslova jedil pa bosta ob 11h in 16h. Takrat bomo tudi skupaj počastili Jezusa v božjem grobu. Slovesna velikonočna vigilija bo ob 19.30. S seboj prinesite svečke.

Na velikonočno nedeljo, bo od 7. ure naprej izpostavljeno Najsvetejše, ob  7.30 pa bomo začeli vstajenjsko slovesnost pri božjem grobu in jo nadaljevali s procesijo in slovesno mašo. Procesija je urejen sprevod, zato se držimo poteka, ki je lasten procesiji. Vsi tisti ki sodelujete pri procesiji, pripravite vse potrebno za procesijo po velikonočni vigiliji, na veliko soboto.

Ofer na veliko noč, bo namenjen obnovi strehe farne cerkve. Bog povrni!

Vsi bralci in komentatorji ne pozabite na sodelovanje, prav tako vsi ostali bogoslužni sodelavci.

Danes ob 14.30, bo medžupnijski križev pot v Ivanjem selu.