JEZUSOV KRST, 7.1.2024

Objavil | 7 januar, 2024

Godovi in prazniki v prihodnjem tednu:

Jutri goduje Severin Noriški, opat, v torek Hadrijan, opat, v sredo Gregor iz Nise, cerkveni učitelj, v četrtek Pavlin Oglejski, škof, v petek Tatjana, mučenka in v soboto Hilarij, škof.

Danes teden bo 2. nedelja med letom.

Z današnjim praznikom Jezusovega krsta, zaključujemo božično dobo in vstopamo v bogoslužni čas med letom.

Veroukarji povabljeni, da še v tem tednu položite svoje adventne prispevke k jaslicam, za revne otroke v misijonskih deželah, prav tako lahko to storite odrasli. Nabiralnik je pri izhodu, pri kropilnem kamnu, prav tako letaki, kjer lahko sredstva nakažete preko položnice.

Danes teden bo tudi nedelja verskega tiska, zato je vsako leto priložnost da se vprašamo, kakšen imamo odnos do verskega tiska, kako ga podpiramo, in ali smo tudi na takšen način povezani z vesoljno in krajevno Cerkvijo, predvsem pa, kaj in koliko beremo.

V pisarni lahko dobite Marijanske koledarje in družinsko pratiko.

Jutri začenjamo znova z rednim veroukom in katehezo, po ustaljenem urniku.

Na voljo je nova številka tiskanih oznanil Naš Rakek.