KRISTUS KRALJ VESOLJSTVA, 26.11.2023

Objavil | 26 november, 2023

Godovi v prihodnjem tednu:

Jutri godujeta Modest in Virgil, škofa in apostola Karantanije, v torek Katarina Laboure, redovnica, v sredo Radogost, škof, v četrtek Andrej, apostol, v petek Karel de Foucauld, redovnik in v soboto Bibijana, mučenka.

Danes teden bo 1. adventna nedelja, nedelja Karitas in začetek novega bogoslužnega leta.

Letošnji Teden Karitas, nas bo nagovarjal z geslom: »UPANJE ZA VSE.«. Vabi nas, da drug drugemu vlivamo zaupanje, da obstajajo rešitve za izzive, probleme in težave. Upanje ni poceni tolažba, češ, bo že bolje. Nimamo pravice bližnjim dajati lažnega upanja, ki usodno zaznamuje človekovo pot. Karitas v mnoge družine prinaša upanje v obliki hrane, plačila položnic, z nakupom šolskih potrebščin in kurjave. Pogovor in skupno iskanje rešitev pa je spodbuda in pomoč na poti v samostojnost. Vaši darovi bodo namenjeni za Karitas. Bog povrni!

V sredo, ob 18. uri, vabljeni v dvorani k pripravi zelenja za adventne venčke. Nekaj jih bo na razpolago prihodnjo nedeljo, da jih boste lahko vzeli. Priporočen dar je kot vsako leto 10€, namenjen kritju dela stroškov za kurjavo. Pri maši bo blagoslov adventnih venčkov, zato jih prinesite k blagoslovu v cerkev.

V prihodnjem tednu bosta prvi petek in sobota, zato povabljeni k zakramentu svete spovedi in obhajila. V petek dopoldne bo obisk bolnikov po domovih. Zvečer pol ure pred mašo, pa bo potekala molitev pred Najsvetejšim, kakor vsak petek, zato vabljeni k češčenju.

Do srede, 29.11., lahko še prijavite v pisarni na Miklavževanje svoje otroke. Potekalo bo prihodnjo nedeljo ob 16. uri v župnijski dvorani.

V soboto, 2.12., bo od 10. do 16. ure, potekal adventni oratorijski dan. Vabljeni k prijavi in udeležbi.