NAVODILA OB VNOVIČNEM OMEJEVANJU BOGOSLUŽJA ZA ŽUPNIJO UNEC

Objavil | 17 oktober, 2020

Kakor veste, je SŠK sprejela ukrepe, da bi vsi skupaj prebrodili ta težak čas bolezni, ki pa naj nam pomaga predvsem rasti v osebni veri. Cerkev ne bi nikdar, če ne bi bilo resnično potrebno, sprejela tako drastičnih ukrepov, kot je omejevanje števila ljudi v Cerkvi, ali celo bogoslužja, brez udeležbe vernih laikov.

Do nadaljnjega vse svete maše potekajo z največ deset verniki. Prednost pri udeležbi imajo tisti, ki so darovali za mašni namen. Poskusite tako urediti, da boste pri sv. maši, hkrati pa boste upoštevali ukrepe.

Ker večina vernikov ne bo mogla prejeti svete evharistije pri daritvi svete maše, je določeno, da jo lahko verniki prejmete tudi izven svete maše.

Navodila predvidevajo, da verniki prihajajo v cerkev vrsti z upoštevanjem razdalje  do  prezbiterija, kjer jim duhovnik podeli sveto obhajilo, in jih blagoslovi (posameznika ali celo družino). Ob odhodu iz cerkve verniki lahko obenem darujejo za cerkev in vzamejo oznanila. Vernik pred prejemom obhajila sam (osebno) zmoli kesanje in Očenaš. Pred tem je tudi tešč eno uro, kakor je predvideno.

V naši župniji bo potekalo obhajilo izven sv. maše v nedeljah, od 17.00 do 17.30. V tem času se verniki tako razvrstite, da bo vse potekalo kot mora. Petnajst minut pred tem, bodo k prejemu sv. evharistije, povabili tudi cerkveni zvonovi.

V tem času po družinah poživite osebno in skupno molitev (rožni venec, litanije). Starši prevzemite vlogo hišnega duhovnika in svoje otroke uvajajte v skrivnosti svete vere z osebnim zgledom.

Verouk bo v prihodnjem tednu potekal od 1. do 5. razreda po urniku. Za naprej boste obveščeni, zato spremljajte oznanila v cerkvi in na spletni strani naše župnije.

Ostanite zdravi in naj vas spremlja Božji blagoslov!