SVETA DRUŽINA; 27.12. 2015

Objavil | 31 december, 2015

V tednu po prazniku Jezusovega rojstva Cerkev bogoslužno obhaja božično osmino, kar pomeni da se v bogoslužju osem dni odvija božično praznovanje.

Jutri godujejo Nedolžni betlehemski otroci, v torek David, kralj, v sredo Feliks, papež, v četrtek Silvester, papež, v petek bo novega leta dan in slovesni praznik Marije, svete Božje Matere, v soboto pa godujeta sv. Bazilij in Gregor Nacianški, škofa in cerkvena učitelja.

Danes teden bo 2. božična nedelja.

V četrtek bo drugi  sveti večer, ko bomo blagoslovili in pokadili svoje domove in molili. Večerna sveta maša bo ob 18. uri, ko se bomo Bogu zahvalili za vse dobro, ki smo ga prejeli v tem letu. Vsi lepo povabljeni.

Na novo leto, na praznik Marije svete Božje Matere, bo praznična sveta maša ob 10. uri.