SVETA DRUŽINA, 31.12.2023

Objavil | 31 december, 2023

Godovi in prazniki v prihodnjem tednu:

Jutri bo slovesni praznik Marije, Svete Božje Matere, v torek godujeta Bazilij Veliki in Gregor Nacianški, škofa in cerkvena učitelja, v sredo bo spomin Presvetega Jezusovega Imena, v četrtek goduje Angela, redovnica, v petek Simeon, puščavnik, v soboto pa bo slovesni praznik Gospodovega Razglašenja.

Danes teden bo slovesni praznik Jezusovega Krsta, zaključek božičnega časa.

Jutri, na novega leta dan, bo praznična sveta maša ob 8.30.

V petek bo tretji sveti večer, ko bomo pokropili in pokadili svoje domove in skupaj molili.

V soboto, na praznik Gospodovega razglašenja, bo praznična sveta maša ob 18. uri. Vsi veroukarji, se zberite skupaj z družinami pri sveti maši. K jaslicam položite vaše darove, ki ste jih zbirali v adventu, ob premišljevanju spodbud v adventnem koledarju, za misijonarje. Pri izhodu bo nabiralnik, kamor lahko tudi vsi ostali darujete svoje prispevke, na voljo pa so tudi zgibanke s položnicami za vaše prispevke ob letošnji trikraljevski akciji. Bog povrni!

Sedaj po sveti maši, otroci in družine počakajte pred oltarjem, kjer boste prejeli blagoslov, ki ga Cerkev naklanja na današnji praznik.

• v ponedeljek ob 8.30:  + Justina Fatur
  • v četrtek ob 18.00:             + Anton Bajt, obl.
  • v soboto ob 18.00:        + Alojz Rudolf, mlajši
  •                   ob 18.00:       + Anka Milavec, obl.
  • v nedeljo ob 8.30:        – za žive in pokojne farane