SVETA TROJICA, 12.6. 2022

Objavil | 12 junij, 2022

Godovi in prazniki  v  prihodnjem tednu:

Jutri goduje Anton Padovanski, cerkveni učitelj, v torek Rihard, opat, v sredo Vid, mučenec, v četrtek bo slovesni in zapovedan praznik Svetega Rešnjega Telesa in Krvi, v petek goduje Rajner, samotar, in v soboto Gregor Barbarigo, škof.

Danes teden bo 12. nedelja med letom, ko bomo obhajali zunanjo slovesnost praznika svetega Rešnjega Telesa in Krvi s procesijo. Ob tretji nedelji v mesecu, bo reden ofer za potrebe naše župnije. Bog povrni!

V četrtek, na praznik Svetega Rešnjega Telesa in Krvi, bo praznična sveta maša ob 19.30. Ker je praznik zapovedan, nas veže tudi cerkvena zapoved udeležbe pri sveti maši, zato v času maše odložimo redne stvari, da se je bomo lahko udeležili. Enako velja za veroukarje in družine.

Danes teden, bomo obhajali zunanjo slovesnost ob prazniku svetega Rešnjega Telesa in krvi s procesijo, ko bomo Jezusa, pričujočega v Najsvetejšem zakramentu, ponesli v naš kraj in ga prosili blagoslova na poljih in pri našem delu. Sveta maša bo zato ob 9. uri, po njej pa procesija.

Tisti ki sodelujete pri procesiji in postavitvi oltarjev, pripravite vse potrebno za dostojen potek procesije, ki je urejen sprevod z Najsvetejšim, čemur pritiče tudi spoštljivo obnašanje. Otroci pa pripravite cvetje, ki ga poste potresali pri oltarjih, kamor bomo izpostavili Najsvetejše.