SVETA TROJICA, 4.6.2023

Objavil | 4 junij, 2023

Godovi in prazniki v prihodnjem tednu:

Jutri goduje Bonifacij, škof, v torek Nobert, redovni ustanovitelj, v sredo Robert Newminstrski, opat, v četrtek bo slovesni in zapovedan praznik Svetega Rešnjega Telesa in Krvi, v petek godujeta Primož in Felicijan in v soboto Bogumil Poljski, škof.

Danes teden bo 11. nedelja med letom, ko bomo obhajali zunanjo slovesnost praznika svetega Rešnjega Telesa in Krvi s procesijo.

V četrtek, na praznik Svetega Rešnjega Telesa in Krvi, bo praznična sveta maša ob 18. uri. Ker je praznik zapovedan, nas veže tudi cerkvena zapoved udeležbe pri sveti maši, zato v času maše odložimo redne stvari, da se je bomo lahko udeležili. Enako velja za veroukarje in družine.

Danes teden, bomo obhajali zunanjo slovesnost ob prazniku svetega Rešnjega Telesa in krvi s procesijo, ko bomo Jezusa, pričujočega v Najsvetejšem zakramentu, ponesli v naš kraj in ga prosili blagoslova na poljih in pri našem delu. Sveta maša bo zato ob 9. uri, po njej pa procesija.

Tisti ki sodelujete pri procesiji in postavitvi oltarjev, pripravite vse potrebno za dostojen potek procesije, ki je urejen sprevod z Najsvetejšim, čemur pritiče tudi spoštljivo obnašanje. Otroci pa pripravite cvetje, ki ga boste potresali pri oltarjih, kamor bomo izpostavili Najsvetejše.

Bog povrni za današnje darove, ki jih boste ob rednem vsakoletnem ofru namenili domačemu duhovniku.

Od prihodnje nedelje, pa vse do konca meseca junija, boste po sveti maši pred cerkvijo oddali prostovoljne prispevke za sedežnino, kakor običajno vsako leto.  Namenjena je rednemu vzdrževanju cerkve, zlasti za kurjavo, pa tudi kakšnim izrednim finančnim izdatkom.  Bog povrni za vaše darove.

• v ponedeljek ob 19.30:    + Franc Debevec, obl.
  • v četrtek ob 18.00:      + Hedvika Modic, obl.
  •                    ob 18.00:      + iz družine Grčman
  • v soboto ob 19.00:             + Franc in Frančiška Ivančič (Unec 99A)
  • v nedeljo ob 9.00:        – za žive in pokojne farane