SVETA TROJICA, 7.6. 2020

Objavil | 7 junij, 2020

Godovi in prazniki v  prihodnjem tednu:

Jutri goduje Medard, škof, v torek Primož in Felicijan, mučenca, v sredo Bogumil Poljski, škof, v četrtek bo zapovedan praznik Svetega Rešnjega Telesa in Krvi, v petek goduje Adelajda, redovnica in v soboto Anton Padovanski, cerkveni učitelj.

Danes teden bo 11. nedelja med letom.

Jutri ob 20. uri bo katehetski sestanek v župnišču.

V četrtek bo zapovedan praznik Svetega Rešnjega Telesa in Krvi. Ta dan nam božja in cerkvena zapoved naroča udeležbo pri sveti maši. Praznična maša bo ob 19.30, po njej pa bomo prosili Gospoda, naj blagoslovi naš kraj, sadove zemlje in vso človeško družino.

Ta dan bo tudi spovedni dan za našo župnijo. Ker niste mogli pristopiti k sveti spovedi pred velikonočnimi prazniki, je zdaj priložnost da opravimo dobro sveto spoved. Tako nam naročajo tudi navodila svetega očeta in škofov v zvezi z obhajanjem zakramenta svete sprave. Spoved poteka, kakor doslej v spovednici, pred vstopom vanjo pa si razkužimo roke. Spovednik bo na voljo od 18.30 naprej. Najprej bodo k spovedi pristopili veroučenci, nato pa ostali farani. Ne zanemarimo priložnosti zakramenta svete spovedi!

Pri izhodu si vzemite novo številko tiskanih oznanil Naš Rakek, ki prinaša mesečna obvestila in mašne namene naše župnije.