VELIKA NOČ, 9.4.2023

Objavil | 10 april, 2023

Z današnjim praznikom Velike noči smo vstopili v velikonočni čas, čas veselja, zmagoslavja in praznovanja. Zato tudi ves teden, vse do bele nedelje, obhajamo velikonočno osmino, kar pomeni, da osem dni v bogoslužju praznujemo velikonočni praznik. Zato še posebej povabljeni k svetim mašam skozi ves teden.

Jutri, na velikonočni ponedeljek, bo praznična sveta maša ob 8.30.

V tem tednu, ne bo verouka.

V soboto, popoldne ob 15. uri, bo pred gasilnim domom na Uncu,  blagoslov traktorjev. Prosili bomo za blagoslov vsega človeškega dela.

V soboto in nedeljo bosta rakovška in unška župnija gostili križ mladih, ki roma po naših dekanijah, v pripravi na svetovni dan mladih, ki bo v poletnih mesecih potekal v Lizboni, na Portugalskem. Skupna slavilna molitev za vse mlade bo potekala v cerkvi na Rakeku, v soboto ob 20.30. Vabljeni!

Danes teden bomo praznovali 2. velikonočno nedeljo, belo nedeljo, ki je tudi nedelja Božjega usmiljenja.

• v ponedeljek ob 8.30:    + Katja Blažek
  • v četrtek ob 19.00:         + starši in sorodniki Stržaj